Урок з
алгебри у 7 класі
Тема. Розв’язування систем лінійних рівнянь
Мета: закріпити знання алгоритму розв’язання систем
лінійних рівнянь із двома змінними різними способами; відпрацювати вміння і
навички, використання яких передбачено алгоритмом; ознайомити учнів із
нестандартними задачами на застосування систем.
Тип уроку: застосування вмінь та навичок
Наочність та обладнання: мульті-медийний центр, інтерактивні оцінки у вигляді квітки, роздавальний дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку
2. Вступне слово вчителя.
Тема нашого уроку «Розв’язування систем лінійних рівнянь»
Епіграфом нашого уроку є слова Оноре де Бальзака: Щоб дійти до мети, треба
перш за все йти.
Людину завжди вражали і вражають барви природи. І
вона прагне своє зачарування осмислити і передати словами та діями. Пригадайте,
як манить нас пахощами і поєднанням барв квіти весняної галявини. Зупинімося
перед цією весняною красою….
Сьогодні на
уроці нам треба зробити все, щоб наша галявина знань розквітла подібно весняній
галявині. Нехай кожна квітка цієї галявини знань, зачарована сонцем, проспіває
хвалу життю.
ІІ.
Мозковий штурм
Наведіть приклад системи рівнянь
Що таке розв’язок системи рівнянь з двома
змінними?
Що означає "розв’язати систему рівнянь з двома
змінними”?
Як розв’язати систему рівнянь графічним
способом?
Скільки розв’язків може мати система рівнянь
з двома змінними?
Які ви знаєте способи розв’язування систем двох
лінійних рівнянь з двома змінними?
Як розв’язують систему двох рівнянь з
двома змінними способом підстановки?
Як розв’язують систему двох лінійних
рівнянь з двома змінними способом додавання?
ІІІ.
Перевірка домашнього завдання (робота в парах, обмін
зошитами)
l Група А
№ 1127
відповідь: а ). (3;2) б). (1;2)
№ 1129
відповідь: а ). (-0,5;-2) б). (1/3;1/4)
l Група Б
№ 1143
відповідь: а ). (3;2) б). ( 1;0)
№ 1146
відповідь: а ). (-0,5;-2) б).
( 7;2)
ІV. Історична довідка
А зараз Конюхова Дарина розповість нам історичні
відомості про сиситеми рівнянь. (підручник Г.В. Бевз Алгебра 7 клас, 2007 р., стор.259)
V. Мотивація.
Записали тему уроку в зошиті
Давайте подивимось на логічний взаємозв’язок
між основними темами курсу алгебри 7-9
класів. Якщо подивитись уважно то можна прийти до висновку, що навчитися розв’язувати
системи необхідно для того, щоб дістати певну зброю для розв’язування
найважливішого – розв’язування текстових задач.
VІ. Засвоєння вмінь ( Робота в групах)
Ми з вами розподілились
на дві групи рівня А і Б. Учні, які працюють в
групі рівня А отримують за відповіді найвищу оцінку 8 балів, а учні, які працюють в групі рівня Б отримують за відповіді найвищу
оцінку 11 балів. За правильне розв'язування системи кожен отримує квітку, за
яку поставиться оцінка наприкінці уроку. До дошки виходять по представнику з
кожної групи, якщо хтось в групі раніше розв’яже завдання, той теж отримає
квітку.
Розв’яжіть
систему рівнянь графічним способом:
Група А
№ 1061 (б) Відповідь:
(3;1)
Група Б
№ 1067 (г) Відповідь:
(1,-1) 2. Розв’яжіть
систему рівнянь способом підстановки
Група А
№ 1088 (б) Відповідь:
(9; 8)
Група Б
№ 1101 (в) Відповідь:
(7;-0,7)
3. Розв’яжіть
систему рівнянь способом додавання
Група А
№ 1128 (б)
Відповідь:(6,1; 0,6)
Група Б
№ 1142 (б) Відповідь:
(-8,5;-10,5)
Розглянемо
Задачу з французького підручника XVІ
століття
А
розвязати її запропонуємо Куценко Діані, переможеці міської олімпіади з
математики і учасниці обласної.
l
№
1108*
( сторінка 240) Відповідь:(11;4;5)
VІІ. Самостійна робота (музика)
Група
А
Дидактичний
матеріал
сторінка
35
№
200 ( 2, 3)
Група
Б
Дидактичний
матеріал
сторінка
95
№
200 ( 5,6)
VІІІ Підсумок уроку (асоціативний кущ).
Підведемо підсумок
нашого уроку, утворивши асоціативний кущ «Системи рівнянь»
Які у вас виникли
асоціації?
Оцінювання знань учнів:
Збираємо квітки.
ІХ.Домашнє завдання:
Група
А
№
1062 (а)
№
1092 (а)
№
1124 (б)
Група
Б
№
1071(а)
№
1106(а)
№
1138 (а)
Ось
і розквітла наша галявина знань, подивіться…..Кожна квітка бринить на ній силою
науки й красою ваших знань.
Література
- Г.П. Бевз, В.Г. Бевз, Алгебра: підручник для 7 класу, 2007р.
- А.Г. Мерзляк, В.Б. Полянський, Ю.М. Рабинович, М.С. Якір, Збірник
задач і завдань для тематичного оцінювання, 2007р.
- Навчально – методичний посібник: Інтерактивні технології на уроках
математики, 2007р.
|